ZİFTLİ BACA TEMİZLEME

Ziftli Baca Temizleme

Ziftli Baca Temizleme Önemi

Bacalar, yakılan maddelerin çıkardığı is, duman, yağ ve benzeri atıklar sonucunda, yüzeylerde zift tutmasına neden olurlar. Zift, insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Bacalara iletilen duman ve is bu ziftle bir sentez halini alır, tıkanma bölgelerinden geri dönerek iç mekanlara kirli hava dolmasına sebebiyet verir. Ziftli hava kütlelerinin solunması, sağlığı olumsuz etkieleyen bir durum olacaktır. Ziftli baca temizleme, aynı zamanda içeride biriken yanıcı maddelerin de temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu birikintilerin ısı ve alevlenme gibi etkenler sonucu yanması oldukça kolaydır. Ayrıca çok çabuk tutuş ve büyür. Böylece önüne geçilmez baca yangınları vuku bulur, kısa sürede tüm binayı etkileyecek bir yangın meydana gelir. Siz de bu tip durumlardan etkilenmemek adına zift bağlamış baca ve yağlı kanalların temizliğini bir an önce yaptırın.

Ziftli Baca Nasıl Temizlenir?

Ziftli baca temizleme zorunlu bir işlemdir. Nasıl ve ne sıklıkla yerine getirileceği ancak yasal maddelerle belirlenmiştir. Kişi ve kuruluşların bu yükümlülüğü yerine getirmeleri, kullanım sıklığına, kullanılan yakıt türüne ve bacanın yer aldığı yapının işlevine göre farklı zaman dilimlerini işaret etmektedir. Bazı durumlarda bu işlem yılda 1 defa sağlanmak zorundayken, bazı yapı ögelerinde 3 aylık periyotlarda gerçekleştirilmesi elzemdir. Özellikle halka açık ya da halka yönelik üretimlerin yapıldığı yerlerde bu işlem 3 ayda bir olacak şekilde tekrarlanmalıdır. Ziftli bacalar, yangına sebebiyet verdiği gibi soluna havanın kalitesini de düşürür. Ayrıca tıkanmalara sebebiyet verdiği için daha fazla enerji ve yakıt sarfiyatına yol açar. Tüm bu durumların yaşanmaması adına, baca ve kanalların zift ve benzeri atıklardan temizlenmesi önem teşkil etmektedir. 

Ziftli Baca Temizlik Servisi

Ziftli baca temizleme nasıl yasal bir uygulama süreciyse, bu işlemi de yasal firmalar gerçekleştirmektedir. Firmamız, sürekli büyüyen ve gelişen bir hizmet anlayışıyla yola devam etmektedir. Temizlik ve bakım faaliyetlerini yüzeysel değil, derinlemesine ve en ince detayına kadar gerçekleştirmektedir. Böylece insana ve çevreye verdiğimiz değerin niteliği belli olmaktadır. Tekrar eden baca temizlik işlemleri için, donanımlı, eğitimli ve yetkili kurumuzdan güvenle hizmet sağlayabilirsiniz. Baca iç yüzeylerinin analizi ve temizlik işleminin doğru bir kurgusal düzeleme yayılması önem taşır.