ÜRETİM BACA TEMİZLİĞİ

üretim baca temizliği

Üretim Bacaları Nasıl Temizlenir

Muhtelif ürünlerin imalatının yapıldığı büyük bina oluşumlarında, endüstriyel baca kanalları yer alır. Bu binalar, fabrika ve üretim tesisleri olarak adlandırılmaktadır. Üretim maddesi ne olursa olsun, sanayi makinelerinin bir baca sistemine bağlanması gerekmektedir. Hem mekanizmanın çalışmasını sağlayan yakıt atıklarının tahliyesinde hem de ürünlerin kurutulmasında kullanılan cihazların atık hava ve partikül transferinde uygun baca kanallarının kullanımı şarttır. Nasıl ki bu yapı unsurları bir gereklilikse, bu kanalların temizliği ve bakımı da o denli lüzumlu işlemler arasında yer alır. Üretim binaları kapsamında yer alan yemek ve gıda üretim binalarında, yağlı kanal olarak adlandırılan baca sistemleri yer alır. Bunlar, yemeklerden yükselen yağ buharı, duman ve benzerinin dışarıya aktarılmasında görev alırlar. Bu sebeple, kullanıma bağlı kanal yüzeylerinde yağ ve kir birikimi meydana gelecektir. Hem yağlı bacaların hem de davlumbaz sisteminin temizlenmesi oldukça önemlidir. Seri üretim yapılan bu mahaller, oldukça yoğun bir çalışma süreci hayata geçirir. Bu sebeple yakıt ve mekanizma türü fark-etmeksizin, üretim bacalarının 2 ya da 2 aylık periyotlarda temizletilmesi, ilgili kurum tarafından yasalaştırılmıştır. Restaurantlar, catering firmaları, yemekhaneler, lokantalar, kebapçılar ve benzeri işletmeler de, bu kapsamda yer alan strüktürel oluşumlar arasında yer alır. Baca kanallarına bağlı yangınların meydana geldiği birincil unsur, yemek üretim fabrikalarında ve endüstriyel mutfaklarda yer alan yağlı kanal sistemleridir. Bu yüzden daha da özenli bir bakım programına alınması gerekmektedir. Üretim baca temizliği; hayatî, yasal ve ciddi bir işlemdir.

Sanayi Tipi Baca Temizleme

Üretim baca temizliği, bu kurumlarda ye alan sanayi makineleri ve bunlara bağlı bacaların temizlik sürecini ifade eder. Her bir fabrika binasına uygulanması yasal olarak zorunludur. Aksi takdirde büyük cezai uygulamalar meydana gelecektir. Ayrıca fabrika bacalarında çıkan bir yangın ya da patlama, çok büyük can ve mal kayıplarının yaşanmasına neden olur. 

Üretim Baca Temizlik Servisi

Üretim baca temizlik servisi, ilgili kurum tarafından denetlenen ve yetki belgesine sahip şirketler aracılığıyla hayata geçirilir. Firmamız bu yetkin kurumlar arasında yer almakta ve referansları sayesinde oldukça üst düzey bir kurumsal arayüze sahiptir. Yaptığımız tüm işlemler, kanuni bir düzlemde gerçekleştirilir. Uygun fiyatlar ve avantajlı hizmet sunumlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.