şekilde faaliyet gösterirler. Yağ buharı, yemek buharı, duman ve gaz tahliyesi bu yağlı kanallar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bahsi geçen baca ve kanal kurgulamaları, ihtiva ettikleri işleyiş düzenine uygun olacak şekilde temizlik ve bakım işlemlerinin uygulanmasına ihtiyaç duyarlar. Bu işlem kanalların fonksiyonel yapısındaki gerilemenin önüne geçerek, ortamlardaki sağlıklı hava dengesinin sağlanmasına katkı sağlar. Hava şartlarındaki olumlu ve olumsuz değişimler, insanların hem fiziksel hem de ruhsal yapıları üstünde büyük bir etkiye sahiptir. Enerji ve verimlilik, solunan havanın kalitesine bağlı olarak yükseliş ve düşüş gösterebilir. Bu yüzden bacaların temizlenmesi, tıkalı baca açma, bacaların standartlara uygun bir şekilde tanzim edilmesi hayati önem taşıyan bir faaliyettir.  Bu bacaların tıkanması ile, tüm zehirli gazlar ve duman iç mekanlara dolar. İnsanlar hiç farkına varmadan zehirlenme gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirler. Baca yangınları gibi vakalar da tıkanmalara paralel olarak meydana gelmektedir. Bazı durumlarda, gaz sıkışmasına ve alevlenmeye bağlı patlamalar da gündeme gelmektedir.

Tıkalı Baca Nasıl Açılır?

Tıkalı baca açma, profesyonel ve ruhsatlı firmalar tarafından hayata geçirilmelidir. Baca iç kanallardaki yüzeylerin temizlemmesi ancak bu işi bilen bir ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Aksi takdirde bu işlem sonunda oldukça olumsuz durumlar oırtaya çıkabilir. Ayrıca buna ek olarak, baca temizliğinde kullanılan malzemelerin hem Sağlık Bakanlığı hem de Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış ürünler arasından seçilmesi, yine insan sağlığı ve çevresel düzen açısından önem teşkil eder. 

Baca Açma Firmaları

Tıkalı baca açma, bu iş için eğtilmiş ve denetimlerden geçmiş firmalar tarafından gerçekleştirilen; evlere, konutlara, sitelere, apartmanlara, iş yeri ve ofislere, AVM'lere, gıda işletmelerine, fabrikalara ve benzeri yapısal konfigürasyonlara uygulnanan bir işlemdir. Bu işlemi hem ekonomik kouşllar altında hem de nitelikli ve çözüm odaklı bir mahiyette almak istiyorsanız İstanbul Baca Temizleme firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz.