ŞÖMİNE BACA TEMİZLEME

şömine baca temizleme

Şömine Baca Temizleme Nedir?

Bazı konutlarda, otellerde, dağ evlerinde ve modern mimarînin yer aldığı bina yapılanmalarında egzantrik ısıtma sistemlerinden biri şöminedir. Katı yakıt şömineler olduğu gibi, gaz ve likit yakıt ile çalışan şömine kurgulamaları da mevcuttur. Binaların özel tercihlerinde yer alan bu ayrıntılar, baca temizlik faaliyetlerinin de yönünü belirler. Yakıt türü ne olursa şöminelerin atık hava kitlelerini dış alanlara aktaracak bir baca kanalına ihtiyacı olacaktır. Kullanımdaki sıklığa ve baca kanallarının işlevsel niteliğine bağlı olarak temizlik süreçleri de farklılık gösterebilir. Burada önemli olan, yönetmelikte yer alan süreçler dahilinde yasal yollarla şömine baca temizleme hizmet alımını sağlamak ve akabinde verilecek onalı raporu almak olmalıdır. Baca kanalları kirli atık taşıma görevini görürler. Bu nedenle bir müddet sonra taşıdıkları bu kimyevi maddelerin meydana getirdiği tıkanıklıklar meydana gelebilir. Bunlar temizlenmezse şömineler de sağlıklı bir şekilde yanamazlar

Şömine Bacaları Nasıl Temizlenir?

Şömine baca temizliği, tüm baca kanalları gibi bazı temizlik programlarına ihtiyaç duyar. İç kanallara ulaşmada gerekli bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Bunlar da ancak profesyonel temizlik şirketleri tarafıdan doğru bir şekilde uygulama alanı bulabilir. Baca kanalları tıkandığı takdirde zehirlenme ve baca yangınlarına neden olurlar. Bu yüzden düzgün aralıklarla temizletilmesi yasal olarak bir zorunluluktur. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyen kullanılıcar, meyadna gelebilecek her türlü can ve mal kaybından bizzat sorumlu olacaktır. Binaların yangından korunması hasebiyle meydana getirilken yasal yönetmelikte yer alan hususi maddelere uygun bir şekilde baca kanallarınızı temizletmek için yetkili firmamızdan hizmet alımını gerçekleştirebilirsiniz. 

Şömine Baca Temizlik Hizmetleri

Şömine baca temizlik hizmetleri, detaylı ve ciddi bir uygulamadır. Bu hizmet, İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yetki belgesi verilmeye hak görülmüş şirketler aracılığıyla sağlanabilir. Baca temizlik ücretleri, ücretsiz keşif, kampanyalar, baca temizlik yönetmeliğ ve benzeri detaylar hakkında bilgi almak ve randevu talep etmek için firmamız yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Şirketimiz 7/24 sizlerden gelen taleplere açıktır. Unutmayın; bacaları zamanında temizletmezseniz çok büyük sorunların meyana gelmesine neden olursunuz. Uygun fiyatlarla baca temizliği yapan şirketimiz, sizin için tüm önlemleri alarak bu süreci güvenilir bir ortamda hayata geçirmektedir.