RESTAURANT BACA TEMİZLİĞİ

Restaurant Baca Temizliği

Restaurant Bacası Nedir?

İnsana hizmet sunan işletmelerin, her zaman belli bir hijyen, temizlik ve bakım standartlarına uygun olması gerekmektedir. Toplum sağlığı belli yasalarla korunma altına alınmıştır. İnsanların ortak kullanımına ayrılmış tüm açık ve kapalı alanlarda, sağlığı olumsuz etkileyen hiçbir durumun vuku bulmaması önem teşkil eder. işte bunlardan biri de temiz bir atmosfer sağlanması, yangın ve benzeri afetlere mahal verecek bir durumun meydana gelmemesi ve hijyen kurallarının tam olarak sağlanabilmesidir. Restaurantlarda da bu kurallar fazlasıyla önem arz eder. Ayrıca devlet kuruluşları tarafından en sıkı denetimler de, gıda üzerine hizmet verem kurum ve işletmelere yönelik olmaktadır. Gıdaların pişirildiği ocak, fırın ve ızgaralar genellikle ek sistemlerin kurulumunu gündeme getirir. Bunlardan biri de ocak ve ızgara üzerinde yer alan davlumbazlardır. Bu mekanizmalar, yağ buharı, duman ve benzeri maddeleri kendinde toplar, baca sisteminde yer alan tahliye kanallarına aktarır. Bu kanallar, yağlı kanal olarak nitelendirilmekte ve düzenli olarak temizlik işlemleri sağlanmaktadır. Yağlı kanallar içinde, yüzeysel tabakalar oluşabilir. Yağ ve duman partikülleri ile git-gide kanal iç alan genişliği daralır ve tahliye işlemi eksiksiz yerine getirilemez. Buna mahal vermemek için, itfaiye tarafından 2-3 aylık süreçlerde temizlik işlemleri zorunlu tutulmuştur. Yağ yanıcı bir maddedir. Bu kanallar içinde biriken yağ, zehirli gazların da etkisiyle daha yanıcı bir maddeye dönüşürler. Ocaklardan yükselen alev parçaları ile temas halinde, baca yangınları ve baca patlamaları gibi sorunlar meydana gelebilir. Restaurant baca temizliği firmamız tarafından dilediğiniz gün ve saatte gerçekleştirilmektedir. 

Restaurant Baca Temizliği Nasıl Uygulanır?

Restaurant baca temizliği, sadece kanal içlerine uygulandığı takdirde eksik ve geçersiz bir işlem olacaktır. Davlumbazın da tüm iç düzeneği bu temizlik planına dahil edilmelidir. Ayrıca yağlı kanalların içindeki birikintiler için bazı kimyasallar gerekli olabilir. Bu kimyasallar da ancak yetkili firmalarca doğru bir şekilde seçilmekte ve gerekli miktarda kullanımlar sonucu çevreye zarar vermeden bir temizlik işlemi yerine getirilmektedir.

Restaurant Baca Temizleme Servisi

Restaurant baca temizliği, İstanbul'da yer alan tüm bölgelere sunduğumuz bir hizmettir. Bu hizmeti yerine getirmemiz adına gerekli tüm izin belgelerini resmî makamlardan sağlamış durumdayız. Ayrıca tüm ekip üyelerimiz, itfaiye tarafından verilen eğitim programlarına katılmış, deneyimli kişilerdir. Hizmet sağlamak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.