KURUTMA BACASI TEMİZLEME

kurutma bacası temizleme

Endüstriyel Kurutma Sistemleri

Sanayide kullanılan kurutma makineleri, bazı sistemlerin de kurulumunu gerekli kılar. Bunlardan biri de kurutma baca sistemleridir. Evlerde çamaşır kurutmak için tasarlanmış cihazlar daha kompakt bir yapı olmalarına karşın, yine bir baca sistemini gerekli kılmaktadır. Bundan daha detaylı ve hacimsel kurutma makineleri ise, endüstri tipi cihazlardır. Filtre pres atıklarının ve arıtma çamurumunun kurutulması gibi maddelere özel makine üretimleri olduğu gibi, tekstil ürünlerinin kurutulmasında fayda sağlayan imalatlar da bulunmaktadır. Bundan başka; Ar-Ge merkezlerinde, üniversite laboratuarlarında kullanılan laboratuar tipi kurutma cihazları bulunmaktadır. Ayrıca meyve-sebze gibi gıda ürünlerinin kurutulmasında kullanılan kurutma fırınları da bulunmaktadır.  Toz ve granül kurutma cihazları da bu sistemlere örnek olarak verilebilir. Kurutma bacası temizleme, bacalı cihazların atık maddelerle tıkanması ya da atık gaz ve benzer maddelerin geri sızıntı yapması gibi durumların önüne geçmede önem teşkil eder. 

Kurutma Bacası Temizleme Nasıl Yapılır?

Kurutma bacası temizleme, yetkili baca temizlik şirketleri tarafından sağlanır. Bu işlemde amaç; baca içinde biriken atık maddelerin temizlenmesi işlemidir. Baca içinde birikme gösteren maddeler, hem kurutma cihazının çalışmasında kullanılan yakıt türünün atıkları hem de kurutulan üründen dökülen parça ve atıklardır. Bunlar baca kanalları içerisinde kimyasal bir sentez oluştururlar. Ayrıca bu sistemler, bir enerji türüne bağlı oldukları için içeride biriken maddelerin yanması ve bu sebeple elektrik tesisatının da zarar görmesi gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak bakımdan geçirilmesi, bu işi profesyonel olarak sağlayan birimlerden yardım alınması önem teşkil eder. Kullanılan cihazların endüstri tipi makineler olması, işin önemini daha da arttıran bir unsurdur. Bu tip devasa makinelerin geride bıkratığı atık madde birikimleri de oldukça yoğun olabilmektedir. Ayrıca çıkacak bir yangın ve patlama ya da en basitinden tıkanma gibi durumlar da daha büyük müdahaleleri gerekli kılar. Kurutma bacalarının temizlik ve bakım faaliyetleri sırasında, uygun ve öznel makine ve apart kullanımı gündeme gelecektir. Bu sistemleri kullanmada yetkili bir ekip de, programın en önemli unsurlarından biridir. 

Kurutma Baca Temizlik Şirketi

Kurutma baca temizliği, bacaların yangın ve tıkanmadan korunması amacıyla oluşturulmuş yönetmelikte yer alan hususiyetler ışığında sağlanır. Bunun için de, eğitimli ve uzman bir ekipten yardım almak en doğru tercih olacaktır. İstanbul Baca temizleme firmamız, bu sanayi tipi baca kanallarının temizliğinde de üst düzey bir performans sergilemekte ve sağladığı tüm temizlik hizmetleri sonunda onaylı bir rapor sunmaktadır.