KOMBİ BACA TEMİZLEME

Kombi Baca Temizleme

Kombi Bacaları Ne Zaman Temizlenir?

Birçok kapalı alanda kullanılan kombiler bacalı ya da hermatik olarak tasarlanmaktadır. Hangi tipte olursa olsun güvenlik ve hijyen için temizletilmesi gerekmektedir. Kombi bacaları, evde kullandığımız katı yakıt sobalarında kullanılan boru sistemine bağlanır. Bu yüzden tıpkı diğer ısıtma sistemlerinin boru ve bacalarındaki temizlik ve bakım faaliyetleri gibi kombi bacalarının temizliği de önem teşkil eder. Özellikle mevsim geçişlerinde bu baca ve boruların elden geçmesi çevre ve insan sağlığı açısından oldukça ehemmiyetlidir. Eğer zamanında ve düzenli bir şekilde temizletilmezse tüm bina genelinde bir yangın durumu meydana gelebilir. Ayrıca sıkışan gazın hane içlerine geri dönmesi de hem gaz zehirlenmesi hem de patlama ve yangın gibi durmların yaşanmasını kolaylaştırır. Bu olumsuz sonuçların meydana gelmemsi adına, bina kombi baca temizleme işlemleri yılda en az 2 kez olacak şekilde yerine getirilmelidir. Hane ve konutlarda ise an az yılda bir kez kombi baca temizliği zorunludur. Aksi takdirde doğan negatif durumlardan tüm sorumlu siz olabilirsiniz. Hem can hem mal kaybına sebebiyet vermeden, kombi bacalarınızın tüm bakım ve temizlik uygulamalarını yerine getirin.

Kombi Baca Temizlik Şirketi

Kombi baca temizleme itfaiye tarafından yetkilendirilmiş şirketler tarafından hayata geçirilmektedir. Bu sayede işlem sorunsuz bir şekilde sonuca erdirilir ve sizlere bu yükümlülüğü yerine getirdiğinizi ibraz etmek adına resmî bir belge verilir. Hermatik bacalı kombiler ya da bacalı kombi olarak adlandırılan geleneksel borulama sistemine sahip bacalar ancak bu konuda eğitim almış ve deneyimli şirket personelleri ile hayata geçirilmektedir. Hiçbir zaman, kaçak ve korsan baca temizlik şirketleriyle çalışmamalısınız. Baca tıkanmalarını kökünden çözmek konusunda yetkin kurumlar, İtfaiye Yönetimi tarafından düzenli olarak eğitimden geçmektedir. Kaçak firmalarda ise böyle bir eğitim programı bulunmamakta ayrıca hiçbir resmî geçerliliği de olmamaktadır. Sonuçtan mağduriyet yaşamamak adına, eğitimli ve izin belgeli firmamızdan kombi baca temizlik hizmeti satın alabilirsiniz. 

Kombi Bacaları Nasıl Temizlenir?

Kombi baca temizleme, bazı özel aparatlar ve cihazlar yardımıyla bütünsel olarak temizlenebilmektedir. Baca emniyet sistemlerinin de dahil edildiği bu temizlik programında fırçalar, makineler ve diğer tüm malzemeler kaliteli markalardan tedarik edilmelidir. Bu sayede baca kanallarının her bir yüzeyine erişim sağlanabilir. 7/24 baca temizlik hizmeti sunan şirketimizden dilediğiniz gün ve saatte baca temizliği hizmet programı talep edebilirsiniz.