KALORİFER BACA TEMİZLİĞİ

Kalorifer Baca Temiziği

Kalorifer Bacaları Nerelerde Bulunur?

Kalorifer bacaları, çoğunlukla merkezi ısıtma sistemlerinin kullanıldığı site ve benzer çoklu konutlarda ve segmentlere ayrılmış iş yeri yapılanmalarında karşımıza çıkmaktadır. Yakılan yakıt türünün randımanlı bir şekilde yanması ve bu sayede daha az yakıt tüketiminin meydana gelmesi adına bu bacaların yıl boyunca en az 2 defa olacak şekilde temizlenmesi önem teşkil eder. Temizlenen bacalar karbon monoksit gazını dışa aktarma görevini başarıyla icra ederler. Ayrıca iç alanlarda birikme olmadığından atmosfere ulaştırılan karbon gazı miktarı da daha az olacaktır. Baca temizlik işlemleri, kanunlarla belirlenmiştir ve keyfi bir süreç değildir. Isınma sistemlerindeki çeşitliliğe bağlı olarak baca, kazan ve benzeri ek sistemler de farklılıklar gösterebilir. Bunlar temizlik işleminin yönünü ve sıklığını belirleyen parametrelerdir. Hangi tip baca ve ısıtma sistemine sahip olursanız olun, her bir yanma işlemi sonunda geride bir miktar da olsa atık bırakacaktır. Bu atıklar bacanın fonksiyonunu bozar ve içeriye kirli hava girişine sebebiyet verir. Kalorifer baca temizliği için, izin belgesi bulunan ve işlem bitiminde sizlere İGDAŞ onaylı bir rapor verme yetisine sahip firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kalorifer Kazan Bacası Temizleme

Kalorifer bacası temizliği, oldukça dikkat ve özen gerektiren bir faaliyettir. Bu işlemin noksansız yerine getirilmesi hem enerji ve yakıt tasarrufu sağlayacak hem de insanların solduğu havada herhangi zararlı bir katman oluşmasına engel olacaktır. Kaloriferler eskiden beri kullanılagelen ısınma sistemlerindendir. Bu geleneksel sistemler, bir kazana bağlı olarak çalışırlar. Kazan bölümünde yakılan yakıtın türü değişkenlik gösterebilir. Kimi zaman katı kimi zaman sıvı ve gaz yakıt kullanımı ile karşılaştığımız bu kurgulama, er-geç baca kanalları içinde birikinti meydana getirecektir. 

Kalorifer Baca Temizlik Firması

Kalorifer baca temizlik işlemini, can ve mal güvenliğiniz için yasal süreçlerden geçen firmalara yaptırmalısınız. Bu firmalar, sürecin en başından sonuna uygulanacak tüm adımlar için eğitilmiş personellerden müteşekkildir. Sağlığınızı korumak konusunda görevlendirilmiş oldukları için hiçbir şekilde eksik ve yetersi işlem gerçekleştiremezler. Isınmaya harcadığınız parayı azaltmak ve bina genelinde herhangi bir yangın ve patlama vakasının meydana gelmesini engellemek ancak bu yasal işlemlerin yerine getirilmesi ile mümkün olabilir. Bina ve site yöneticileri bu temizlik faaliyetini sağlamakla yükümlü bireylerdir. Tüm mesuliyet onların üzerindedir. Eğer temizlik işlemi gerekli aralıklarla sağlanmaz ve sonucunda herhangi bir olumsuz durum meydana gelirse, tüm yaptırımlara maruz kalacak kişiler de yine bu yönetici bireyler olacaktır. Siz de güvenilir, yasal ve ekonomik bir temizlik şirketinden faydalanmak istiyorsanız, vakit kaybetmeden bize ulaşın.