DOĞALGAZ KAZAN BACASI TEMİZLEME

Doğalgaz Kazan Bacası Temizleme

Ddoğalgaz Kazan Bacaları Nasıl Temizlenir?

Isınma ve pişirme sistemlerinin yakıt kullanımında tercih yönelimlerinden biri de doğalgazdır. Doğalgaz kullanımı ile bu işlemler çok daha pratik ve ekonomik bir seviveye ulaşmıştır. Özellikle birçok birimin toplu halde ısıtılması için doğalgaz kazanları ve bunlara baca kullanımı bina unsurlarında sıklıkla karşılaşılan bir durum. Peki bu kazan ve bacların bakımı nasıl yapılmaktadır. Doğalgaz kazan bacası temizleme, sadece baca kanalları ve baca çıkışı ile sınırlı değildir. Yakıt deposu olarak işlev gösteren ana merkez kazanların da sıklıkla temizlenmesi önem teşkil eder. Bu temizlik işlemi bir takım kurallar ışığında ve gerekli ekipman kullanımı sonucunda hayata geçirilir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta; doğalgaz kazan baclarını temizletirken, hizmet sağlayacağınız firmanın İtfaiye Yönetimi tarafından izinli bir kurum olup olmadığıdır. Aksi takdirde çok büyük tehlikeler meydana gelebilir. Bilinçsiz bir şekilde bu baca kanallarına müdahale edilmesi, olası patlama ve yangın ihtimalini yükseltecektir. Tam temizlenmemiş ve kullanıma devam eden bacalar, hayatî risk oluşturur. 

Doğalgaz Kazan Baca Temizlik Yönergesi

Doğalgaz kazan bacası temizliği, belli bir yönergeye bağlı olarak gerçekleştirilir. Bu yönerge, genellikle işlemin nasıl ve ne sıklıkla yerine getirilmesi gerektiğiyle ilgilidir. Tabi ki ilk kullanımda, bazı ölçümler de yapılacak ve bacaların doğalgaz kazan kullanımına uygun olup olmadığı tespit edilecektir. Uygunluk raporu verilen baca kanalları, kullanıma endeksli olarak yıpranma, çökme ve eskimeye bağlı gaz sızıntıları meydana getirebilir. Böyle bir durumda genel temizlik faaliyetine, onarım ve bakım işlemleri de eklenerek sonucun en güvenilir bir şekilde elde edilmesi sağlanır. Gaz sızıntıları ve kaçakları nedeniyle çok fazla can kaybı meydana gelebilir. Ya da tıkanan bacalardan çıkış yapamayan yanıcı ve zehirli gazlar patlamaya ve alevlenmeye neden olabilir. Bu yüzden yönergede yer alan bir takım usuller çerçevesinde bu işlem hayata geçirilmelidir. 

Doğalgaz Kazan Bacası Temizlik Servisi

Doğalgaz kazan bacası temizlik servisimiz, İstanbul'un tüm ilçelerine can güvenliği odaklı bir hizmet planı sunmaktadır. Kurumumuz bir temizlik şirketinin sahip olması gereken tüm yeti ve nitelikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca itfaiye tarafından verilen tüm izin belgelerine ve sertifikalara sahip kurumumuz, Avrupa Standartlarında ekipman donanımını da tekelinde bulundurmaktadır. Bacaların, kanalların ve kazanların temizliği konusunda bizlere güvenebilir, bu yasal süreci bizimle birlikte hayata geçirebilirsiniz.