Baca temizlik şirketleri için de bu iş bölyedir. İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından şirketlere ve bu şirketlerin bünyesinde yer alan çalışanlara gerekli eğitimler sağlanır. Bu eğitimler sonunda resmî belge ve izinler şirketlere verilir. Böylece baca temizliği yapan kurumlar, aynı zamanda da baca denetim firmaları kapsamında faaliyet gösterir. Yasal olarak zorunlu olan bu eylemi yerine getiren kurum ve kişiler İGDAŞ onaylı baca raporu alarak bu yükümlülüğün yerine getirildiğini beyan eder. Bu yüzden, hiçbir surette yetki verilmemiş firmalardan hizmet alımını gerçekleştirmemelisiniz. Aksi takdirde bu süreçte zaman ve para kaybına uğrayacak, ayrıca yasal olarak bazı cezai yaptırımlara maruz kalacaksınız.

Baca Raporu Ne Zaman Gerekir?

Baca raporu itfaiye tarafından yayınlanan yönetmelikte yer alan zaman aralıklarında yerine getirilmelidir. Bu aralık, ev ve konutların doğalgaz bacaları için yılda bir defa, soba bacaları için yılda 2 defa, işletmelerin, özellikle de fırın ve restaurant gibi gıda hizmeti veren kurumların 3 ayda bir olacak şekilde bu faaliyeti yerine getirmeleri zorunludur. Buna ek olarak, her türlü gaz açma ve kapama işlemlerinde, sözleşme yenilemelerinde, ev taşıma gibi faaliyetlerde de İGDAŞ bu raporun alınmasını zorunlu olmaktadır.

İstanbul Baca Temizleme Firması

İstanbul baca temizleme firması, baca raporu vermeye yetkisi bulunan ve donanımlı firmalar arasında yer almaktadır. Sahip olduğumuz tüm maddesel ve manevi nitelikler, güvenle hizmet alımı sağlayabileceğiniz bir kurum olduğumuzun ispatıdır. Dilediğiniz gün ve saatte firmamızı arayarak baca temizleme, baca temizleme ücretleri, baca temizleme yöntemleri ve benzeri konularda bilgi alabilir, ücretsiz keşif uygyulamalarımızdan faydalanabilir ve randevu talep edebilirsiniz. Firmamız üstün hizmet politikası gereği, tüm teknik hizmet sunumlarını ekonomik koşullar altında ve buna ters orantı gösteren bir grafikte nitelikli hizmet anlayışıyla hayata geçirmektedir.